VZDELANIE A PRAX

 

MUDr. Michal Nemec

Všeobecný lekár pre dospelých

2013 - 2019 - Lekárska fakulta UPJŠ v Košiciach

2019 - 2022 - Železničná nemocnica v Košiciach

2021 - 2022 - Obhliadajúci lekár Košického kraja

2023 - súčasnosť - Lekár na pohotovosti v Košiciach, poliklinika Sever

2023 - súčasnosť - súkromná ambulantná prax


Ľudský prístup - rodičia ma odmala učili, aby som sa k ľudom správal slušne. Pri vyšetrovaní pacientov, pri každej konzultácii si zakladám na empatickom prístupe. Slušná komunikácia a ľudský prístup by mali byť u lekára samozrejmosťou.

Individualita - každý človek je jedinečný. Preto ku každému pacientovi treba pristupovať individuálne či už v diagnostike, alebo v terapii.

Zodpovednosť - aby nedošlo k prehliadnutiu niektorých príznakov,  preto dôsledne vypočujem a vyšetrím každého pacienta. 

Moderná starostlivosť - všeobecný lekár má už mnoho kompetencií. Všeobecné lekárstvo sa na Slovensku za posledných 10 rokov výrazne posunulo dopredu. Ambulancia preto disponuje kompletným moderným vybavením, aké je možné na Slovensku mať, aby som prinášal pre svojich pacientov maximálnu kvalitu. Nikdy som nechcel byť lekár, ktorý iba rozdáva výmenné lístky k iným lekárom, ja sám sa chcem postarať o svojich pacientov. 

Samovzdelávanie - ruka v ruke s modernou starostlivosťou prichádza posúvanie svojich vedomostí a zručností. Medicína a nové postupy ma veľmi bavia. Preto pravidelne absolvujem vzdelávacie aktivity či už vo forme kongresov, webinárov, alebo literatúry, aby som pre svojich pacientov prinášal najnovšie možnosti diagnostiky a liečby. 

Edukácia pacientov - okrem medicíny sa venujem aj vzdelávaniu svojich pacientov v oblasti zdravia. Formou sociálnych sietí (na Facebooku a Instagrame) pridávam rôzne príspevky, ako posilňovať svoje zdravie, čo robiť v prípade bežných ochorení a mnoho iných zaujímavých informácii ako sa starať o svoje zdravie.